Jak wzmocnić szkolenie? Webinary!

Jak wzmocnić szkolenie? Webinary! Niełatwo wyszukać na rynku firmę, która w sposób pełny zajmuje się szkoleniem pracowników. Są tematy, które niełatwo będzie omówić na spotkaniach szkoleniowych.

Dlatego zyskuje na znaczeniu opcja, aby uzupełniać je poprzez webinary. Jest to sprawdzona metoda na uzyskanie dodatkowych kompetencji przez pracowników bez potrzeby wychodzenia z biura. Zapisanie się na szkolenia online jest bardzo proste, a dodatkowo generują one mniejsze koszty niż szkolenia stacjonarne. Profity są bardzo zbliżone – po ukończeniu spotkania i ewentualnym rozwiązaniu testu końcowego, zatrudnieni dostają wartościowe certyfikaty, mogące na przyszłość zwiększyć ich szansę na awans czy też lepsze miejsce pracy.

Dostępność takich opcji często wiąże się także z tym, jak wygląda zarządzanie praca zdalna w danym przedsiębiorstwie. Szefowie mają możliwość zlecenia swoim podwładnym wzięcia udziału w webinarach z domu. Szczególnie w czasie epidemii będą z tego znacznie chętniej korzystać.

Udział w szkoleniach online z domu wymaga od uczestników zainstalowania darmowego oprogramowania (chociaż nie w każdym przypadku, ponieważ niektóre komunikatory są dostępne w wersji przez przeglądarkę). Osoba prowadząca takie szkolenie, nie tylko jest dla nas widoczna w okienku kamery. Udostępni tam też podgląd własnego pulpitu oraz prezentację wcześniej na tę okazję przygotowaną. Najbardziej prestiżowe firmy szkoleniowe zapewniają dostęp do dodatkowych materiałów dla swoich kursantów także po ukończeniu pełnego cyklu.

Webinary mają tę przewagę, że bez trudności stworzymy sobie notatki na komputerze poprzez stosowanie zrzutów z ekranu i zaznaczaniu najważniejszych dla nas tematów. Można też zapytać o możliwość późniejszego skontaktowania się z prowadzącym w przypadku pojawienia się dodatkowych niejasności.