Komu przyda się wiedza z agile?

Szukasz pracy, która może wymagać od Ciebie znajomości metodologii Agile? Zwykle pracodawcy w sektorach takich jak IT, komunikacja, HR, mogą wymagać od swoich pracowników dobrej znajomości Agile, ale co to właściwie jest, dla kogo i po co?

Agile to taka metodologia, która zakłada, że członkowie zespołu będą posiadać swoistego rodzaju elastyczność pracy, będą gotowi szybko reagować na zmieniające się wymagania klienta, będą starać się dostarczać rozwiązania w uzgodnionym terminie, pokonując w sprawny sposób wszelkie przeszkody projektowe.

Agile z angielskiego oznacza „zwinny” i w języku polskim można spotkać się ze spolszczonym określeniem, jakim jest „zwinna metodologia” lub też czasami „zwinne zarządzanie”. W całej Polsce prowadzone są agile szkolenia, których celem jest nauczenie uczestników, czym jest właśnie agile i dlaczego warto wdrożyć go w swoje życie.

Bardzo dużym powodzeniem cieszy się szkolenie Agile foundation Warszawa – znane ze świetnego przygotowania swoich uczestników do egzaminów, których zdanie kończy się otrzymaniem certyfikatu potwierdzającego nabycie określonych umiejętności i wiedzy. Pierwszym krokiem do przygody z agile jest właśnie szkolenie Agile foundation.

Prowadzone w niewielkich zespołach szkoleniowych pozwala skupić się także na praktycznych aspektach tego modelu zarządzania i wspomina również o różnego rodzaju pomocniczych narzędziach, które wspomagają procesy zarządzania.

Szkolenia scrum często idą w parze z warsztatami z Agile – ponieważ rozwijają wiedzę o Agile z zastosowaniem narzędzi w postaci ról zespołowych, aplikacji, i innych. Wiedza z Agile przydaje się więc każdemu, kto szuka pracy na rynku nacechowanym zmianami, potrzebą wprowadzania ciągłych ulepszeń i gdzie komunikacja jest podstawą.

Również, tym, którzy orientują się, że w ich firmie mają zajść zmiany i wprowadzony ma zostać system zarządzania Agile – szkolenia z jego znajomości są wskazane choćby po to, by proces wdrożeniowy nowego modelu zarządzania mógł przejść sprawnie i szybko.

Dodaj komentarz