Szkolenia biznesowe Poznań

Konkurencja na rynku pracy jest obecnie bardzo duża. Wyższe wykształcenie kierunkowe i bardzo dobra znajomość co najmniej jednego języka obcego to zwykle minimum dla osób ubiegających się na atrakcyjne stanowiska.

Coraz bardziej docenia się kompetencje i umiejętności, których nie wynosi się zwykle ze szkoły czy uczelni.

Aby zwiększyć swoje szansę na zatrudnienie na wymarzonym stanowisku czy też awans, na który od lat pracujemy, warto skorzystać z usług profesjonalnych centrów szkoleniowych (w Poznaniu jest to na przykład Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji Semper, firma szkoleniowa TrainBrain czy Berndson, choć wybór jest zdecydowanie szerszy) i wziąć udział w szkoleniu, które odpowiadać będzie w pełni oczekiwaniom, jakie względem niego żywimy.

Czego można oczekiwać po tego typu treningu? Przede wszystkim doświadczonych i w pełni profesjonalnych wykładowców, którzy nie tyle zaprezentują nam wiedzę w formie suchego, nudnego i – niestety – mało skutecznego wykładu, co w pełni zaangażują nas do aktywnego udziału w zajęciach.

Program poszczególnych szkoleń jest zwykle modyfikowany tak, aby trafiać w potrzeby konkretnej grupy uczestników, dla przykładów wybierane są sytuacje, na które naprawdę mogą napotkać się oni w tracie wykonywania codziennych obowiązków. Poszczególne grupy traktowane są indywidualnie, dzięki czemu skuteczność takich szkoleń jest bardzo wysoka.

Czego dotyczyć może tematyka szkoleń biznesowych? Podzielić ją można na dwie podstawowe grupy. Pierwsza dotyczy tak zwanych umiejętności miękkich, szkolenia z tego zakresu dotyczyć mogą między innymi zarządzania czasem, radzenia sobie ze stresem, umiejętności interpersonalnych, sztuki negocjacji, asertywności, równowago pomiędzy praca zawodową a życiem osobistym i tak dalej.

Druga grupa szkoleń związana jest z umiejętnościami twardymi, czyli konkretnymi kompetencjami specjalistycznymi. Mogą to być szkolenia dla managerów, osób związanych z działem kadr i płac, sprzedawców, asystentek itd.

Udział w szkoleniu bądź szkoleniach biznesowych zwiększa kompetencje zawodowe i pewność siebie pracowników lub osób poszukujących pracy, a tym samym ich sytuacje na rynku pracy.